Anty marketing anty polityczny
Blog > Komentarze do wpisu

Dzień zwycięstwa i walki o... sprawiedliwy handel

Rosjanie i alianci z II wojny świętowali dziś Dzień Zwycięstwa w Moskwie. W Krakowie świętowaliśmy inne święto: Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Wierząc, że dzięki temu ruchowi możliwe stanie się skuteczne zwalczanie ubóstwa i niesprawiedliwości na świecie.

Przy Nowohuckim Centrum Kultury wyrósł dziś kiermasz produktów lokalnych z Małopolski, ale prócz tego można było kupić kawy, mate i herbaty ze znakiem Fair Trade. Świetna okazja wsparcia producentów i dystrybutorów żywności produkowanej w uczciwy sposób, a w bonusie możliwość dowiedzenia się więcej na temat tego, czym jest sprawiedliwy handel.

Od kilkudziesięciu lat nieokiełznana globalizacja i liberalizacja rynku mają niszczący wpływ na życie najbiedniejszych na całym świecie. Towarzyszą trzy ważne problemy: obniżanie dochodów, bezrobocie i niszczenie środowiska naturalnego. 

Biorąc pod uwagę ogrom problemów globalnych, sprawiedliwy handel oferuje prosty, bezpośredni sposób na poprawę sytuacji producentów w krajach rozwijających się. Poprzez kupno produktów ze znakiem Fair Trade i uwzględnienie ich asortymencie, konsumenci i sklepy dzięki codziennym transakcjom mają możliwość odegrania znaczącej roli w wyrównywaniu poziomu życia w świecie.

Co Ty możesz zrobić w tej sprawie?

- bądź konsumentem wspierającym sprawiedliwy handel i kupuj produkty Fair Trade

- promuj sprawiedliwy handel wśród rodziny i znajomych

- polub FT na FB 

- skorzystaj z aplikacji internetowej i dołącz do akcji "Bądź zmianą" (dostępna na wfto.com/WFTDay)

To takie proste! 

Więcej informacji i linków związanych ze sprawiedliwym handlem i jego światowym dniem znajdziesz na stronie Antygencji.

sobota, 09 maja 2015, billbordowy

Polecane wpisy