Anty marketing anty polityczny
Blog > Komentarze do wpisu

Życie jak w reklamie

Wraz z Antygencją zdołaliśmy zainteresować dziennikarzy tematem ludzi mieszkających w... reklamie! Kilka osób zwracało mi uwagę, że alarmując media o tej sprawie, mogę spowodować, że bezdomni stracą dach nad głową, a reklama zostanie. Owszem, jest niestety takie ryzyko, ale uważam, że postąpiliśmy słusznie.

Napisaliśmy tekst z apelem do mediów.

Wybuchła spora wrzawa, po temat sięgnęły Onet, Radio Plus, Krowoderska i inni. Gazeta zrobiła filmik, a Jakub Włodek zdjęcia.

 

bezdomni%2Bbaner%2Bice%2Bforum%2Bd%25C4%2599bniki-21

bezdomni%2Bbaner%2Bice%2Bforum%2Bd%25C4%2599bniki-3

Onet przepytał Filipa Szatanika z magistratu, który stwierdził, że reklama jest nielegalna, ale miasto nie może wymusić jej usunięcia, bo właściciel odwołuje się od decyzji. A bezdomnym Szatanik wskazuje pomoc typu noclegownia. 

Tymczasem oni powinni wręcz dostać po medalu za obywatelską postawę. Plus odszkodowanie od właściciela reklamy za mieszkanie w warunkach zagrażających życiu i zdrowiu. I wdzięczność mieszkańców Krakowa za przyczynienie się do likwidacji tego potworka, który zasłania Wawel i nową chlubę władz, czyli centrum konferencyjne ICE.

Zresztą niby za co bezdomni mieliby być usunięci? I skąd? Z nielegalnego billbordu, którego w świetle prawa być nie powinno? Za to, że zamieszkali cichutko i nie wadząc nikomu? To byłby skandal - represje dla biednych i kreatywnych, a pobłażanie dla bogatych i cynicznych.

środa, 03 czerwca 2015, billbordowy

Polecane wpisy